Pravidla a oprávnění

12. listopadu 2013 v 13:31 | Admin
Pravidla

- tématika nad 18 let zakázaná stejně jako sprostá slova.
- Piště srozumitelně - popisujeme to, co váš charakter dělá, jak se tváří a podobně. Když se do toho zamotáte a budete psát kostrbaté dlouhé věty bez čárek a čehokoliv s nově vymyšlenýma slovama - málokdo si představí, co Vaše postava právě dělá. Pokud se do něčeho zamotáte, raději to smažte a popište to několika krátkými, od sebe oddělenými větami. Vše bude srozumitelnější a vaše postava nebude působit jako v epileptickém záchvatu.
- NEOVLIVŇUJTE postavy ostatních - důležité a opravdu ZÁKLADNÍ pravidlo.
Dávám několik příkladů, které se na RPG už vyskytly:
1 - sedíte s někým na čokoládě, popíjíte a najednou si sami napíšete, že jste si všimli, že ten někdo má rty od čokolády. ALE ta dotyčná osoba se o tom nezmínila, čili - ovlivnili jste osobu. Z toho plyne že se to nesmí.
2 - Chytnete někoho za ruku, stáhnete k sobě, svalíte na zem a useknete mu hlavu - No, to je od vás moc milé, ale ta postava má ještě volnou druhou ruku, má taky nohy, jak víte, že vás mezitím nenakopala do pokladu? Musíte člověka, protihráče nějak reagovat.
- Vaše postava nevidí co se kde děje pokud na chatu není - to, že máme všichni stalkovací lištičku a že moc rádi sledujeme, co se kde s kým děje, je sice pěkné- Vlastně od toho ta RPG tak trošku je. Nicméně, naše postavy nemají v hlavě to, co my.
- Co se vaše postava nenaučí to neumí, když nastoupí dítě na akademii neví nic o ničem a neumí používat chakru!
- to co postava dělá pište volně to co říká do uvozovek. A to co si myslí nepište protože se píše jen to co je vidět.
- dodržujete pravidlo křišťálové stěny o které už je vlastně v úvodu.
- Při boji musíte nechat protihráče reagovat na váš útok!
- vaše postava má klady i zápory, na něco má talent a na něco jiného ne, má i své špatné stránky, myslete na to!

Další admini, učitelé a jounini učitelé.

- mají oprávnění k tomu hrát vypravěče.
- mají oprávnění k tomu hrát upozornění.
- nesmí svých pravomocí zneužít a musí být spravedlivý.
- pakliže hraje nějaký jounin či učitel misi či souboj, je nutno mít jiného vypravěče (výjmka je pakliže nemáme žádné učitele ani nic. Pak hraju za vypravěče já i když budu zároveň i vyučující.)
Haní za CP a vypravěčování
1.1
Hraní za CP
- to co Vaše CP dělá pište do samostatného příspěvku se jménem CP
- nesmíte si ve hře vytvořit vlastní postavy a hrát za cizí CP
např. Sedí v restauraci a nervózně poklepává na stůl pozorujíc servírku jak mu nese jídlo, má hlad. TAKHLE NE
1) nesmíte ovlivnit cizí postavu, vy nejste servírka! Takže nemůžete napsat že už Vám nese jídlo. Vhodné by bylo ...Čeká až mu servírka přinese jídlo...dá se to různě zaonačit a v případě že nemáte vypravěče pak můžete napsat že už třeba jíte ale nesmí to ovlivnit jinou postavu.
2) je na Vaší postavě vidět že má hlad, ne není, je to její pocit a do hvězdiček píšeme jen to co je vidět! Samozdřejmě zase to můžeme šikovně zaonačit ...kručí mu v břiše, snad už má hlad. Tady je podstatné to jedno slovo - snad. Takže výslovně neřekneme že má hlad, ale mohlo by se zdát že má hlad, takže výslovně popisovat pocity nemůžeme, ale můžeme to nějak zaonačit do textu.

1.2

Vypravěčování

- právo vypravěčovat (hrát za vypravěče) má jen admin a učitelé! Takže vy si nemůžete napsat že zrovna začalo pršet, protože je to ovlivnění okolí, zvlášť když je v počasí napsáno že je slunečno, ale když je tam napsáno třeba: Obloha je zatažená a každou chvíli prší. Tak můžete napsat že začlo pršet, jednoduše to záleží od počasí. Ale jako takoví si hurikán vymyslet nemůžete, to může jen vypravěč! (Počasí je tady)

- stejně tak si nemůžete vymyslet že na střeše mňouká kotě, za prvé je to ovlivnění cizí postavy a za druhé je to vypravěčování, nemůžete si to jen tak vycucat z prstu! Pokud tedy někdo neřekl že tam je kočka nebo to není něčí CP které tam mňouká.

- Ovlivnit tedy můžete jen svouji postavu, její fyziologické funkce a nikoli vnější prostředí!

Čas

Opakuji že jeden den ve hře trvá týden našeho času, výjmkou jsou úkoli které stejně jako hodiny probíhají v našem čase a stejně jako v naší škole i Vaše postavy do ní chodí každý den a má určitý počet hodin, takže praktické mohou být celý jeden týden reálného času ale ve hře je to jeden den. Ale šk. rok trvá půl roku našeho času, což ač je to nelogické je celý rok rpo Vaše postavu (krom prázdnin) je to tak aby se mohlo vklidu hrát, ale zároveň aby jste nechodili do školy X let a mohli postoupit ve hře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama